Metrobüs tabelalarında kodlar yerine son istasyonun adı yazacak

984 görüntülenmeDiğer Konular
0
0 Yorum

İstanbul’da ulaşımın ana aksı haline gelen 44 istasyonlu Metrobüs hattının seferlerinde ve otobüslerin tabelalarında güncelleme yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bağlı kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, yolculara daha konforlu bir hizmet sunmak amacıyla hattaki aktarmaları azaltmaya yönelik bir çalışma yürüttü.

Metrobüs hattını kullanan yolcuların en çok tercih ettiği 34AS ve 34BZ kodları da artık tarihe karışıyor. Tabelalarda 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine Metrobüs aracı hangi istasyona karar gidecekse o istasyonun adı yazılacak.

Yani; Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Bayrampaşa, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme yazıları, metrobüs otobüslerinin tabelalarında yerini alacak. Uygulama, 26 Ocak Salı günü başlayacak.

Sizce böyle daha iyi olur mu?

Bunu arkadaşınla paylaş.
NasılGidilir.istanbul Cevaplanan soru 25 Ocak 2021
0

güzel olabilir ama bence  nereden geldiğide yazması daha basit olurdu  şöyle örnek vereyim ben zincirlikuyudayım  söğütlüçesmeye gideceğim  34as ve  34z geciyor avcılardan gelen 34as dolu olur ama 34z oradan geldiği icin  boş olacaktır ben 34as icin hareket etmeyebilirdim ama artık bunu bilemeyeceğim…

Bunu arkadaşınla paylaş.
Anonim Cevaplanan soru 24 Ocak 2021
0

Metrobüs tabelalarında kodlar yerine son istasyonun adı yazacak

Bunu arkadaşınla paylaş.
NasılGidilir.istanbul Düzenlenmiş cevap 20 Nisan 2021
Cevabınızı yazın.