İstanbul Kart Kayıp Oldu. Ne Yapmalıyım?

Çözüldü489 görüntülenmeDiğer Konular
0
0 Yorum

Arkadaşlar merhaba

istanbul kartımı kayıp ettim. Gidip yenisini çıkarttırmadan önce acil olarak yapmam gereken bir şey var mı? Kayıp istanbulkartımı başka biri bulup kullansa başıma bir sorun açar mı?

Daha önce tecrübesi olanlar bilgilendirirse sevinrim.

Bunu arkadaşınla paylaş.
NasılGidilir.istanbul En iyi cevap olarak seçildi 10 Haziran 2022
0
Erhan(anonim) 0 Yorum

Geçmiş olsun.

İstanbulkartınızı kaybettiğnizde başka birisi bulup kullanırsa ve şoförler ya da gişe görevlileri tarafından yakalanırsa, size kartınızı başkasına usulsüz kullandırma cezası kesilir.

Bu cezayla karşılaşmamak için hemen ALO 153 ü arayarak ya da istanbulkart mobil uygulaması üzerinden istanbulkartınızı iptal ettirin.

Daha sonra eski kartınızın içinde kalan parayı yeni kartınıza aktarmak için İstanbulkart Başvuru Merkezlerine gidip başvuru yapmalsıınız. Bakiye aktarım talebinize istinaden, kayıp istanbulkartınızdaki TL bakiye yeni kartınıza 10 gün sonra yüklenecektir.

Bunu arkadaşınla paylaş.
NasılGidilir.istanbul En iyi cevap olarak seçildi 10 Haziran 2022
0
Adem(anonim) 0 Yorum

Geçmiş olsun.

Bana sorarsanız yeni istanbulkart almak için boşuna 25 TL ücret ödemeyin. Cep telefonunuza istanbulkart mobil uygulamasını yükleyin. Aynı istanbulkartınızı okuttuğunuz gibi telefonunuzun kamerasını akbil cihazına okutup geçin. Kullanımı çok kolay, hem de bedava.

Bunu arkadaşınla paylaş.
Adem Cevaplanan soru 10 Şubat 2022
Cevabınızı yazın.